Циклова комісія викладачів фортепіано та концертмейстерів

   

  «Найвеличніший музичний інструмент» — так дехто висловлюється про фортепіано. Цей інструмент володіє багатими виражальними засобами і здатністю відтворювати найрізноманітнішу музику: класику, джаз, поп. Фортепіано порівнюють з палітрою художника; спеціально для цього інструмента створювалися найпрекрасніші музичні твори.

   Циклова комісія викладачів і концертмейстерів фортепіано існує з дня заснування училища (1952 рік). Комісія є важливою ланкою в коледжі, оскільки тісно співпрацює практично зі всіма іншими цикловими комісіями.

   З часу заснування комісію очолювали викладачі: Кулішова Л. Г., Коваль Г. Ю., Рисей З. В., Бондар В. Г., довший час – Білик В. М. (25 років).

   

Зараз головою циклової комісії є викладач вищої категорії Терлак Ірина Богданівна.

   Дуже багато різних викладачів працювало в комісії, але найбільше хочеться сказати про Колчикевич Я. Ю., яка працювала в училищі з дня його заснування і велику частку свого життя присвятила нашому закладу. Жоден концерт не тільки в училищі, а й в місті не проходив без її участі.

   Сьогодні циклова комісія складається з 16 викладачів і концертмейстерів. Є викладачі різних вікових категорій з різним стажем роботи, але всіх об’єднує одна мета – виховати хорошого музиканта, добре володіючого інструментом.  Викладачі комісії постійно працюють над підвищенням свого фахового рівня, окремі виладачі комісії беруть участь в загальноміських заходах, які проводяться в місті, як концертмейстери вокалістів, інструменталістів, хорів. Викладачі часто допомагають музично-теоретичній комісії колледжу проводити лекції як ілюстратори. Кожного року, традиційно, в коледжі проводяться тиждні комісії, на яких актуальними є різні цікаві і пізнавальні лекції-концерти і звіти, де приймають участь викладачі і студенти різних спеціалізацій: «Українська пісня у фортепіанній творчості», «Вальс, вальс…», «Фортепіанні цикли у твочості П. Чайковського», вечір фортепіанних ансамблів, концерти до ювілеїв композиторів Й. С. Баха, Ф Шопена, відзначення річниці з дня народження західноукраїнського композитора В. Барвінського, тематичні концерти «Кіно і музика», «Естрадні візерунки», звітний концерт відділу у якому звучали ансамблі, акомпанементи бальних танців і сольного виконання та ін.

   Багато випускників продовжують своє навчання у вищих навчальних закладах, де і надалі опановують мистецтво гри на фортепіано.