Циклова комісія викладачів хорових та музично-теоретичних дисциплін

 

   

  Українська хорова культура – це унікальне музичне явище світового масштабу, яке має багатовікову історію та традиції, що формувалися в глибинах народного і професійного музичного мистецтва. Український хоровий спів – це перлина національної музичної культури, душа народу, співучого і талановитого. Через неперевершене хорове мистецтво світ здавна пізнавав Україну, її музику, історію.

   Циклова комісія викладачів хорових дисциплін в Самбірському фаховому коледжі культури і мистецтв була створена в 1952 році.

   З самого початку і до 2004 року незмінним головою комісії був Торба Б. І. – заслужений працівник культури України, який своєю працею зробив великий внесок у розвиток хорового мистецтва на наших теренах.

   В комісії працювало багато досвідчених викладачів, а саме: Бурбан М. М., Турчин І., Чабан Т. Є., Мрочко Р. П., Фурдин Л. П., Янів В. І.

   Сьогодні в комісії працюють викладачі – спеціалісти вищої категорії: Сушко Л. П., Гивель М. Г., Луців Б. І., Хай І. І., Балицька М. І., Решавець Л. К., Захарченко С. Є., Осередчук Т. І..

   Очолює комісію хорових дисциплін викладач вищої категорії Сушко Леся Павлівна.

   За довгі роки роботи комісією було випущено багато хороших випускників, які плідно працюють в царині культури і мистецтва. Багато з них очолюють районні відділи культури, є директорами та художніми керівниками закладів культури, мають свої творчі колективи.

   Серед наших випускників солістка Національної опери України ім. Тараса Шевченка Світлана Годлевська, колишній соліст Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Ігор Кушплер та багато інших.

   При комісії створені та успішно працюють такі творчі колективи: загальний хор – керівник Решавець Л. К., чоловічий ансамбль –

керівник Хай І. І., жіночий ансамбль – керівник Захарченко С. Є. Викладачі комісії є активними учасниками творчих колективів міста – солісти народного симфонічного оркестру Хай І. І. та Захарченко С. Є.

   Студенти-хоровики приймають активну участь у багатьох творчих конкурсах та фестивалях, де займають призові місця.

   Вся робота комісії спрямована на прививання любові до хорового мистецтва, яке є важливим компонентом розвитку української музичної культури та підготовку висококваліфікованих кадрів, які будуть конкурентоспроможними на сьогоднішньому ринку праці.

 

  У 1978 році було створено самостійну циклову комісію музично-теоретичних дисциплін, а її головою призначено Татомир Н. П. В різні роки комісію очолювали: Гнатик Б. Б., Мрочко Р. П., довший час – Копчак О. З..

  До 2020 року циклову комісію музично-теоретичних дисциплін очолювала Волощук Людмила Тарасівна. Тепер циклова комісія музичних-теоретичних дисциплін об’єднана з цикловою комісією хорових дисциплін.

  Тут працюють викладачі з великим педагогічним досвідом і високими професійними якостями: Копчак О. З., Петречко І. М., Пасічник Г. А..

  При комісії працює навчальний кабінет (завідувач кабінетом Копчак О. З.), який є осередком методичної та виховної роботи. Викладач Копчак О. З. регулярно проводить лекції-концерти присвячені ювілейним датам композиторів. Викладачі комісії беруть участь у житті коледжу, є учасниками концертів та масових заходів.

   Всі викладачі комісії постійно підвищують свій професійний та методичний рівень шляхом підготовки методичних рекомендацій, розробки навчальних програм та матеріалів методичного забезпечення уроків. Наші педагоги вміло поєднують традиційні та новітні методи навчання. Викладачі – різні за стилем роботи, але єдині в меті – дати найкращі знання та навики студентам.